Collagen, Chamomile Bio and Vit C Eye Contour 15 ml

159,00 kr
+ 98,49 kr Leverans

Collagen, Chamomile Bio and Vit C Eye Contour 15 ml

Säljs av:
(Premiumsäljare)

Collagen, Chamomile Bio and Vit C Eye Contour 15 ml

159,00 kr

Inte tillgänglig just nu
+ 98,49 kr Leverans
Säljs av:
(Premiumsäljare)

159,00 kr

Inte tillgänglig just nu
+ 98,49 kr Leverans

Vi erbjuder följande betalsätt

Beskrivning

Collagen, Chamomile Bio and Vit C Eye Contour 15 ml

Kollagen, organisk kamomill och Vit C ögonkontur från Oshun baserat på kollagen och organisk kamomill. Kollagen är till för att förnya bindväven, förstärka kapaciteten för hydrering och vätskeretention inuti cellerna. Ekologisk kamomill har lugnande och mjukgörande egenskaper som används för att minska svullnad, dölja mörka ringar, rodnad. Vitamin C är en naturlig ingrediens som ger en mer lysande och elastisk hy, med en minskning av små rynkor och en avmattning av hudens åldrande.
  • Fruugo-ID: 50929343-101893175
  • EAN: 8420649042032

Produktsäkerhetsinformation

Se produktsäkerhetsinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Produktsäkerhetsetiketter

CE Mark
Säkerhetsvarningar: Ekologisk kamomill har lugnande och mjukgörande egenskaper som används för att minska svullnad, dölja mörka ringar, rodnad. C-vitamin är en naturlig ingrediens som ger en mer lysande och elastisk hy, med en minskning av små rynkor och en avmattning av hudens åldrande.
Ingredienser: Aqua (vatten), propylenglykol, kapryl-/kaprintriglycerid, cetearyletylhexanoat, decyloleat, anthemis nobilis blomvatten, butyrospermum parkii (shea) smör, C12-20 syra peg-8 ester, glycerin, hydrolyserat kollagen, vitis vinifera (druvkärnolja), argania spinosa kärnolja*, allantoin, natriumaskorbylfosfat, tokoferylacetat, tokoferol, dinatriumedta, karbomer, cetylfosfat, trietanolamin, bht, kiseldioxid, hdi/trimetylol hexyllakton korspolymer, kaliumsorbat, Natriumbensoat, citronsyra, tropolon, imidazolidinylurea, kaprylylglykol, 1,2-hexandiol, parfym (doft). (*) Ingrediens från ekologiskt jordbruk.

Leverans och returer

Skickas inom −1 dagar

  • STANDARD: 98,49 kr - Leverans mellan kl fre 05 december 2025–mån 08 december 2025

Leverans från Spanien.

Vi gör vårt bästa för att säkerställa att produkterna du beställer levereras kompletta och enligt dina specifikationer. Om du däremot skulle ta emot en ofullständig beställning, eller andra artiklar än de du beställt, eller om det finns någon annan anledning till att du inte är nöjd med din beställning, kan du returnera beställningen, eller valfria produkter som ingår i beställningen, och få fullständig ersättning för artiklarna. Visa fullständig returpolicy

Produktöverensstämmelsedetaljer

Vänligen se överensstämmelseinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan.

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Tillverkare:
Följande information beskriver kontaktuppgifter för tillverkaren av denna produkt som säljs på Fruugo.

  • Oshun
  • HEALTHY VITAFOOD SL
  • Calle Turmalina (arroyo de la Miel), 3
  • BENALMADENA
  • ES
  • 29630
  • ventas@vitafood.es
  • 630661019

Ansvarig person i EU:
Följande information innehåller kontaktuppgifter för den ansvariga personen i EU. Den ansvariga personen är den utsedda ekonomiska aktör i EU som ansvarar för att skyldigheterna uppfylls för denna produkt som säljs till Europeiska unionen.

  • Luis MacKinnon
  • HEALTHY VITAFOOD SL
  • Calle Turmalina (arroyo de la Miel), 3
  • BENALMADENA
  • ES
  • 29630
  • ventas@vitafood.es
  • 630661019