Essentials Micellar Cleansing Gel 200 ml of gel

209,00 kr
+ 98,49 kr Leverans

Essentials Micellar Cleansing Gel 200 ml of gel

Säljs av:
(Premiumsäljare)

Essentials Micellar Cleansing Gel 200 ml of gel

Pris: 209,00 kr
Säljs av:
(Premiumsäljare)
209,00 kr
+ 98,49 kr Leverans

I lager

Vi erbjuder följande betalsätt

Beskrivning

Rengör, tar bort orenheter och spår av makeup, skonsamt och utan att torka, lämnar huden ren, fräsch och återfuktad. Daglig användning. För alla hudtyper. Micellar Cleansing Gel ml ger en fräschare, friskare, bekvämare och återfuktad hud. Den håller ansiktet helt rent och redo för applicering av resten av produkterna i vår skönhetsritual: krämer, serum, smink etc. Innehåller Edelweiss-blomextrakt, som på grund av de extrema temperaturerna det stödjer utvecklar unika egenskaper. Ger fukt och skydd till epidermis, är en antioxidant, neutraliserar fria radikaler och lugnar. Den innehåller också prebiotika, som balanserar huden och främjar tillväxten av nyttig hudflora. Det är för dagligt bruk. Det rekommenderas att applicera på ett fuktigt ansikte. Massage direkt. Skölj med mycket vatten.
  • Fruugo-ID: 54522752-110598392
  • EAN: 8437000435891

Produktsäkerhetsinformation

Se produktsäkerhetsinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Produktsäkerhetsetiketter

CE Mark
Säkerhetsvarningar: Micellar Cleansing Gel ml ger en fräschare, friskare, bekvämare och återfuktad hud. Den håller ansiktet helt rent och redo för applicering av resten av produkterna i våra skönhetsrituella krämer, serum, smink etc. Den innehåller edelweissblomextrakt, som på grund av de extrema temperaturerna den stöder utvecklar unika egenskaper. Den ger återfuktning och skydd till epidermis, den är en antioxidant som neutraliserar fria radikaler och lugnar. Den innehåller också prebiotika, som balanserar huden och främjar tillväxten av en gynnsam hudflora. Den är för daglig användning.
Ingredienser: Vatten, Coco Betain, Glycereth26, Sodium Lauroyl Sarcosinate, PEG120 Metyl Glucose Trioleate, Glycerin, Capryl Capryl Glucoside, Panthenol, Leontopodium Alpinum Extract, Lactitol, Xylitol, C1213 Alkyl Lactate, Dicapryidlyl Eter, Citronsyra La Citronsyra, Polyglyceryl4 Caprylate Caprate, Polyglyceryl4 Laurate Sebacate, Propanediol, Dinatrium EDTA, Natriumbensoat, Kaliumsorbat, Parfym, Kopparsulfat, CI19140.

Leverans och returer

Skickas inom 24 timmar

  • STANDARD: 98,49 kr - Leverans mellan kl mån 13 oktober 2025–tis 14 oktober 2025

Leverans från Spanien.

Vi gör vårt bästa för att säkerställa att produkterna du beställer levereras kompletta och enligt dina specifikationer. Om du däremot skulle ta emot en ofullständig beställning, eller andra artiklar än de du beställt, eller om det finns någon annan anledning till att du inte är nöjd med din beställning, kan du returnera beställningen, eller valfria produkter som ingår i beställningen, och få fullständig ersättning för artiklarna. Visa fullständig returpolicy

Produktöverensstämmelsedetaljer

Vänligen se överensstämmelseinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan.

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Tillverkare:
Följande information beskriver kontaktuppgifter för tillverkaren av denna produkt som säljs på Fruugo.

  • Martiderm
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vmirasierra@naturlider.com
  • 915171822

Ansvarig person i EU:
Följande information innehåller kontaktuppgifter för den ansvariga personen i EU. Den ansvariga personen är den utsedda ekonomiska aktör i EU som ansvarar för att skyldigheterna uppfylls för denna produkt som säljs till Europeiska unionen.

  • Virginia Gómez Bravo
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vgomez@naturlider.com
  • 915171822