Flash ultimate 7 vials of 2ml

229,00 kr
+ 98,49 kr Leverans

Flash ultimate 7 vials of 2ml

Pris: 229,00 kr
Säljs av:
(Premiumsäljare)
229,00 kr
+ 98,49 kr Leverans

I lager

Vi erbjuder följande betalsätt

Beskrivning

Flash ultimate från Marnys är ett serum med lyftande verkan, genom att stimulera och skydda produktionen av kollagen, hyaluronsyra, elastin och GAG, vilket förbättrar hudtonen. Den synergistiska effekten av Pelvetia och pre-Proteoglykan är effektiv för att förstärka hudvolymen, återfukta och minska både antalet och djupet av rynkor. Dess formel är oljefri och lämnar inga feta rester.Formuleringen av FLASH ULTIMATE är dermatologiskt och oftalmologiskt testad. Innehåller: Proteoglykanpeptid (tetradecyl-dabvaldab), en liten tripeptid av tre aminosyror med en molekylvikt på mindre än 500 Da, som har hög penetration i huden, stimulerar syntesen av hyaluronsyra, proteoglykaner och kollagen i både fibroblaster och keratinocyter. Förbättrar hudens elasticitet, förstärker fastheten, fyller och omformar ansiktet. Hyaluronsyra (natriumhyaluronat), som stimulerar aktiviteten hos fibroblaster och keratinocyter och immuniteten förknippad med slemhinnan, vilket ger hydrering, elasticitet, jämnhet och reparation av den skyddande barriären. Brun pelvetia alger (Pelvetia caniculata), en mycket vanlig alg i tidvattenzonen vid Europas klippiga kuster, som efter två veckor uppe i vattnet kan återfuktas helt om den sänks ned i vatten under några minuter. Det utövar återförtätande aktivitet av dermis (stimulering av syntesen av beståndsdelarna i dermis och hämning av deras nedbrytning), osmotisk och fuktgivande effekt och antioxidantskydd. Det rekommenderas att skaka före användning. Sätt in skyddet i flaskan och bryt av toppen. Sätt på dispensern och avtäck. Häll 1⁄2 injektionsflaska i handflatan. Applicera på ansikte och hals. Aktuell användning. Ej injicerbar. Undvik kontakt med ögon och slemhinnor. När den väl öppnats rekommenderas den att användas i 24 timmar efter öppnandet.
  • Fruugo-ID: 58219687-118187609
  • EAN: 8470002040823

Produktsäkerhetsinformation

Se produktsäkerhetsinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Produktsäkerhetsetiketter

CE Mark
Säkerhetsvarningar: Utvärtes användning. Inte injicerbara. Undvik kontakt med ögon och slemhinnor. När den har öppnats rekommenderas att den används inom 24 timmar efter öppnandet. Innehåller proteoglykanpeptid tetradecyldabvaldab, en liten tripeptid av tre aminosyror med en molekylvikt på mindre än 500 Da, som har en hög penetration i huden, stimulerar syntesen av hyaluronsyra, proteoglykaner och kollagen i både fibroblaster och keratinocyter. Förbättrar hudens elasticitet, stärker fastheten, fyller ut och omformar ansiktet. Hyaluronsyra natriumhyaluronat, som stimulerar aktiviteten hos fibroblaster och keratinocyter och immuniteten i samband med slemhinnan, vilket ger återfuktning, elasticitet, mjukhet och reparation av den skyddande barriären. Pelvetia brunalg Pelvetia caniculata, en mycket vanlig alg i tidvattenzonen vid Europas klippiga kuster, som efter två veckor ur vattnet kan återfuktas helt om den är nedsänkt i vatten i några minuter. Det utövar förtätning av dermis, stimulering av syntesen av beståndsdelarna i dermis och hämning av deras nedbrytning, osmotisk och fuktgivande effekt och antioxidantskydd.
Ingredienser: Vatten, propandiol, glycerin, biosackaridgummi1, kalciumketoglukonat, Pelvetia caniculata-extrakt, polyglyceryl10-laurat, natriumhyaluronat, tetradecylaminobutyroyl valylaminosmörsyra ureatrifluoroacetat, etchariumacidlyceriumiskloracetat, glykansideceriumisylklorid, etchariumsyralyceriumiskloracetat, etchariumacidlyceriumiskloracetat, etchariumacidlyceriumiskloracetat, etchariumacidlycerium, etchariumacidlycerin, fenoxietanol, bensylalkohol, citronsyra, natriumcitrat, parfym, Dehydroättiksyra.

Leverans och returer

Skickas inom 24 timmar

  • STANDARD: 98,49 kr - Leverans mellan kl tors 02 oktober 2025–fre 03 oktober 2025

Leverans från Spanien.

Vi gör vårt bästa för att säkerställa att produkterna du beställer levereras kompletta och enligt dina specifikationer. Om du däremot skulle ta emot en ofullständig beställning, eller andra artiklar än de du beställt, eller om det finns någon annan anledning till att du inte är nöjd med din beställning, kan du returnera beställningen, eller valfria produkter som ingår i beställningen, och få fullständig ersättning för artiklarna. Visa fullständig returpolicy

Produktöverensstämmelsedetaljer

Vänligen se överensstämmelseinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan.

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Tillverkare:
Följande information beskriver kontaktuppgifter för tillverkaren av denna produkt som säljs på Fruugo.

  • MARNYS®
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vmirasierra@naturlider.com
  • 915171822

Ansvarig person i EU:
Följande information innehåller kontaktuppgifter för den ansvariga personen i EU. Den ansvariga personen är den utsedda ekonomiska aktör i EU som ansvarar för att skyldigheterna uppfylls för denna produkt som säljs till Europeiska unionen.

  • Virginia Gómez Bravo
  • NATURALEADER IMPORT EXPORT, SL
  • CALLE RAMON Y CAJAL
  • Todelo
  • ES
  • 13001
  • vgomez@naturlider.com
  • 915171822