Silicone complexion sponge 1 unit

45,95 kr
+ 98,49 kr Leverans

Silicone complexion sponge 1 unit

Pris: 45,95 kr
Säljs av:
(Premiumsäljare)
45,95 kr
+ 98,49 kr Leverans

Inte tillgänglig just nu

Vi vet inte när eller om denna artikel kommer tillbaka i lager.

Vi erbjuder följande betalsätt

Beskrivning

Avril Silicone Foundation Sponge är idealisk för en oklanderlig make-up utan att tappa en droppe. Det ger ett oklanderligt resultat, minskar förbrukningen av foundation (svampen absorberar inte materialet). Den är oändligt återanvändbar och mycket mjuk mot huden. Denna serie av ekologisk kosmetika är certifierad av en oberoende organisation, Ecocert, som garanterar att minst 95 % av ingredienserna i våra produkter är av naturligt ursprung och att minst 10 % av ingredienserna kommer från ekologiskt jordbruk. Det är lämpligt att lägga en liten mängd smink på svampen eller direkt på huden. Tryck för att fördela materialet på huden. Sträck till sist foundationen från insidan av ansiktet och utåt. Efter användning, skölj Avril silikonsvampen med tvål och vatten.
  • Fruugo-ID: 54522194-110597847
  • EAN: 3662217007127

Leverans och returer

Skickas inom −1 dagar

  • STANDARD: 98,49 kr - Leverans mellan kl fre 03 oktober 2025–mån 06 oktober 2025

Leverans från Spanien.

Vi gör vårt bästa för att säkerställa att produkterna du beställer levereras kompletta och enligt dina specifikationer. Om du däremot skulle ta emot en ofullständig beställning, eller andra artiklar än de du beställt, eller om det finns någon annan anledning till att du inte är nöjd med din beställning, kan du returnera beställningen, eller valfria produkter som ingår i beställningen, och få fullständig ersättning för artiklarna. Visa fullständig returpolicy

Produktöverensstämmelsedetaljer

Vänligen se överensstämmelseinformationen som är specifik för denna produkt som beskrivs nedan.

Följande information tillhandahålls av den oberoende tredjepartsåterförsäljaren som säljer denna produkt.

Tillverkare:
Följande information beskriver kontaktuppgifter för tillverkaren av denna produkt som säljs på Fruugo.

  • Avril
  • BOUTIQUE NATURE (SAS NATURE)
  • 20 BD DE, L'EUROPE
  • COMBS LA VILLE
  • FR
  • 77380
  • j.lacombe@boutique-nature.fr
  • 01 64 88 00 68

Ansvarig person i EU:
Följande information innehåller kontaktuppgifter för den ansvariga personen i EU. Den ansvariga personen är den utsedda ekonomiska aktör i EU som ansvarar för att skyldigheterna uppfylls för denna produkt som säljs till Europeiska unionen.

  • Service Commercial
  • BOUTIQUE NATURE (SAS NATURE)
  • 20 BD DE, L'EUROPE
  • COMBS LA VILLE
  • FR
  • 77380
  • service.commercial@boutique-nature.fr
  • 01 64 88 00 68